Potrubné systémy

Potrubia na distribúciu vzduchu môžu byť vedené v podhľade, podlahe alebo napr. zaliate v betónovom strope.

V sortimente je systém izolovaných potrubí, ohybných plastových potrubí, pevné ploché plechové a plastové potrubia, aj klasické vzduchotechnické Spiro potrubia. Všetky systémy sú kompletné vrátane širokého sortimentu tvaroviek a príslušenstva. Prispôsobia sa každému obytnému priestoru v novostavbách aj v existujúcich priestoroch a každej konštrukcii drevodomov, montovaných aj murovaných domov.

Sortiment potrubí:

 • Isopipe potrubia

  Isopipepotrubia

  Izolované potrubie na nasávanie a výfuk

 • Flexpipe potrubia

  Flexpipepotrubia

  Ohybné kruhové alebo oválne potrubia

 • Ploche plechove potrubie

  Plechovépotrubia

  Ploché potrubia z pozinkovaného plechu

 • Ploche plastove potrubie

  Plastovépotrubia

  Systém plastového plochého potrubia

 • Renopipe potrubia

  Renopipepotrubia

  Priznané potrubie pre rekonštrukcie

 • Spiro potrubie

  Spiro potrubie

  Tradičné VZT kruhové Spiro potrubie

Popis potrubných systémov:

 • IsoPipe systém poskytuje kompletné riešenie pre každú variantu prívodu a odvodu vzduchu. Prispôsobí sa každej strojovni. Systém zahŕňa rovné rúry, 45°a 90° kolená, spojky, prechodky na rozdeľovacie krabice a zemné výmenníky, protidažďové žalúzie pre nasávanie a výfuk na fasáde a strešné prestupy s hlavicami pre nasávanie a výfuk na streche.

 • Práca s IsoPipe je veľmi jednoduchá. Jednotlivé časti sa do seba jednoducho zasúvajú. Potrebné dĺžky sa jednoducho odrežú nožom. IsoPipe sú ľahké, nemajú ostré hrany, nie je potrebné ich izolovať, keďže materiál, z ktorého sú vyrobené je tepelný a hlukový izolant. Časová úspora pri práci s IsoPipe v porovnaní s prácou s izolovaným Spiro potrubím je až 70%.
 • FlexPipe systém sa stal so svojou hviezdicovou štruktúrou a prepracovanosťou detailov všetkých komponentov najvyhľadávanejším systémom pre rodinné domy a byty. Umožňuje jednoduchý návrh, reguláciu, montáž aj čistenie systému vetrania. Jednoducho sa prispôsobuje rôznym situáciám na stavbe a vďaka svojim rozmerom minimalizuje zmenšenie svetlej výšky obytného priestoru potrebné na jeho inštaláciu.

 • FlexPipe je dodávaný v kruhovom priereze v dvoch rozmeroch: s vonkajším priemerom 75 a 63 mm, a v oválnom priereze s rozmermi 51 x 114 mm. Kruhový tvar je vhodný aj pre zalievanie do železobetónu. Oválny tvar je vhodný na montáž v rámci podlahovej izolácie. Oválny a kruhový tvar FRS 75 sú voľne kombinovateľné, majú rovnaký hydraulický prierez a rovnakú tlakovú stratu.
 • Systém plochého potrubia má pevnú konštrukciu, ktorá umožňuje bezproblémové uloženie pod podlahovú vrstvu. Je z pozinkovaného plechu, odolný voči korózii a nehorľavý.

 • Systém bol navrhnutý špeciálne pre vetranie obytných priestorov. Dodáva sa v dvoch veľkostiach: 150x50 mm pre objemy vzduchu do 90 m3/h a 200x50 mm pre objemy vzduchu do 140 m3/h.
 • Systém plastového plochého potrubia umožňuje jednoduchú a rýchlu montáž potrubí na steny a pod strop. Jeho prednosťou je úzky tvar a veľmi široký sortiment tvaroviek. Preto je vhodné do úzkych priestorov, kde vďaka tvarovkám zvládne takmer každé obmedzenie.

 • Svoje využitie má pri rekonštrukciách aj stavbách nových montovaných domov, kde šetrí priestor. Dodáva sa v jednej veľkosti: 218x55 mm pre objemy vzduchu do 150 m3/h.
 • RenoPipe je taký systém potrubí, ktorý sa nemusí schovávať do podhľadu. Je to elegantný prvok, ktorý je možné natrieť interiérovou farbou a stane sa tak súčasťou interiéru. Montáž je jednoduchá a nenáročná. Montážne svorky sa prichytia o strop a na ne sa zaklikne potrubie. Svorky sú súčasťou balenia. Potrubia a tvarovky sú vyrobené z vysokokvalitného EPS materiálu. Podľa potreby sa ľahko skrátia, či orežú, aby dobre priľnuli na nie vždy rovné steny a stropy.

 • Celý unikátny potrubný systém RenoPipe sa zrealizuje pomocou niekoľkých navzájom zosúladených komponentov. Potrubie a tvarovky sú k dispozícii v dvoch prevedeniach: s ostrou hranou alebo so skoseným štukovým lištovým profilom. Po ukončení montáže RenoPipe potrubí je možné vyšpárovať medzierky medzi potrubím a stenou a stropom. Celé potrubie sa následne natrie farbou a stane sa nenápadnou súčasťou interiéru. Potrubie sa vedie v kútoch miestností, takže sa neznižuje svetlá výška v celej miestnosti.
 • Systém spiro potrubí predstavuje kruhové potrubia, tvarovky a spojky, ktoré sú vyrobené z pozinkovaného plechu. Bežne sa vyrábajú Spiro potrubia priemerov od 100mm do 315mm. Systémom spiro potrubí sa vytvára stromová štruktúra, ktorá umožňuje prenos telefonického hluku.

 • Je náročnejší na návrh, montáž a reguláciu. Je možné ho podľa potreby izolovať alebo na neho naniesť farbu pre požadovaný efekt. Pre vyčistenie celého systému sú štandardne potrebné viaceré prístupové miesta do potrubí v rámci celej budovy. Spiro potrubie je vhodnejšie pre väčšie budovy a prevádzky.